Piłka nożna, B-klasa: Trzebunia pokonała Górki

Mecz drugiej z piątą ekipą w rywalizacji B-klasowej zapowiadał się ciekawym widowiskiem, w którym obie strony ambitnie walczyły o trzy punkty. Ostateczny rezultat tego spotkania to zwycięstwo gości 0:2.

Pierwsza połowa odbyła się pod dyktando gości, którzy zdobywając gola po rzucie karnym i bramkę do szatni prowadzili 0:2. W tej części meczu gospodarze skupili się na grze obronnej i kontrolowaniu piłki w środku boiska. Goście natomiast przez większość czasu atakowali bramkę ekipy Górek.

Druga połowa to ambitnie gra w ofensywie głównie ze strony gospodarzy, którzy rzucając wszystko na jedną szalę spróbowali zaskoczyć rywala zmasowanymi atakami. Zmiany niedługo po wznowieniu gry spowodowały, że myśleniczanie byli blisko bramki kontaktowej, lecz niestety podopieczni Łukasza Zająca tym samym musieli pogodzić się z czwartą na wiosnę porażką.

Zwycięstwo LKS-u Trzebunia praktycznie zapewnia awans tej ekipie do A-klasy. Wszystko wyjaśni się w przyszłotygodniowym spotkaniu, w którym zmierzą się drużyny z drugiego i trzeciego miejsca w tabeli. Górki straciły już szansę na podium w rywalizacji, jednak piłkarze zapewniają, że ambitnie walczyć będą w pozostałych dwóch pojedynkach o komplet punktów.

LKS Górki Myślenice 0:2 (0:2) LKS Trzebunia

Bramki:
0:1 24’ Wnęk – karny 0:2 45’ Orawin
Górki: Tomasz Stanach – Kamil Plewa, Arkadiusz Skawski, Bartłomiej Bednarz – Marek Ulman (57’ Sebastian Łapa), Marcin Hudaszek (kapitan; 57’ Łukasz Zając), Mariusz Wyroba, Mateusz Obierzyński, Karol Klimas (30’ Maciej Kusiak)- Marek Zięba, Mateusz Biela (74’ Damian Surlas)
Sędziowie: Filip Magiera oraz Łukasz Wójtowicz i Bartosz Pawlik (KS Myślenice) Widzów: 100 Myślenice – Sztuczne