Zapaśnicy wracają na matę

Po prawie półrocznej przerwie myśleniccy zapaśnicy walczyli w Pucharze Polski w Sumo w Kielcach. Do Myślenic przywieźli 6 medali

W zawodach uczestniczyło 252 zawodników i zawodniczek z 23 klubów z całej Polski. Dziewięciu naszych zawodników dobrze rozpoczęło tegoroczne starty w Sumo zdobywając sześć medali: dwa złote, jeden srebrny i trzy brązowe.
W grupie Młodzików złote medale wywalczyli: Krzysztof Szpakiewicz w kategorii wagowej do 45 kg, który w finale pokonał Jana Grabowskiego z Krakowa, i Jakub Miska (65 kg) – pokonując w finale Pawła Puacza z Lublina.

Dominik Krawczyk, który jako jedyny z naszych zawodników startował w dwóch grupach wiekowych młodzików i kadetów wywalczył dwa medale – srebrny i brązowy. W grupie młodzików (+70 kg), podczas walki półfinałowej przegrał z Kacprem Mikołajczykiem z Krotoszyna i zdobył brązowy medal.

Porażkę w młodszej grupie wiekowej powetował sobie w grupie kadetów, gdzie doszedł do finału w kategorii wagowej +95 kg, w którym przegrał z utytułowanym Michałem Fabianowskim z Krotoszyna. Brązowe medal wywalczyli także Jan Mastela (60 kg), oraz Bartłomiej Grabka (+95 kg).

Nie powtórzył poprzednich sukcesów Karol Turała w grupie Kadetów, który w półfinale zaliczył wpadkę przegrywając z Michałem Margułą z Zamościa, a także podczas walki o brązowy medal z Markiem Trawińskim z Kobylina. Karol zajął piąte miejsce, ale nie stracił jeszcze szansy zakwalifikowania się do reprezentacji Polski.

Pozostali zawodnicy – Filip Szczurek (45 kg), Adrian Poradzisz (50 kg) i Szymon Kupnicki (65 kg) wygrali po jednej walce i wszyscy zajęli dziewiąte miejsca w stawce kilkunastu zawodników. - Dziewiąte miejsca trójki naszych zawodników wcale nie wynikają ze słabszej dyspozycji, lecz raczej z braku szczęścia podczas losowania. W przypadku Szymka Kupnickiego z powodu słabego nagłośnienia doszło do kuriozalnej pomyłki sędziowskiej podczas zapisu walk. Pomyłka została wychwycona dopiero po zakończeniu walk finałowych i nie było możliwości powtórzenia walk całej kategorii wagowej – komentuje trener Ryszard Szpakiewicz.

Jak dodaje: - Wszyscy nasi zawodnicy spisali się dobrze, jednak szczególnie chciałbym wyróżnić Jana Mastelę, który wystąpił w zawodach po całonocnej podróży z Gdańska i zdobył brązowy medal w najliczniejszej kategorii wagowej, w której walczyło 18 zawodników. Krzysztof Szpakiewicz , Daniel Miska, Dominik Krawczyk i Karol Turała nadal zajmują pierwsze miejsca w rankingu prowadzonym przez trenerów Kadry Narodowej do reprezentacji na Mistrzostwa Europy. Niestety z powodu kontuzji nie uczestniczył w zawodach Jakub Moskała - ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Europy, lecz również ma jeszcze szansę awansu. Zadecydują o tym lokaty podczas Mistrzostw Polski, które odbędą się we wrześniu.

Sekcja zapaśnicza i sumo KS Dalin na treningach w poniedziałki, środy i piątki w godz. 17,00-18,30 przymuje zapisy chłopców w wieku powyżej 9 lat.