Sumo: Zawodnicy Dalinu będą walczyć o Mistrzostwa Europy

Krzysztof Szpakiewicz i Jakub Miska po udanym występie podczas Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików wywalczyli miejsce w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy

Podczas Mistrzostw Polski rozgrywanych w Lublinie złoty medal wywalczył Krzysztof Szpakiewicz, który wygrał cztery walki, a w finale pokonał Dawida Leska z „Samsona” Kobylin. Natomiast srebro wywalczył Jakub Miska, który również wygrał cztery walki, a w finale przegrał ze Sławomirem Ochałem z UKS Lubzina.

W klasyfikacji medalowej nasi młodzicy wywalczyli trzecie miejsce za Samsonem Kobylin i Sokołem Lublin. Dzięki zdobytym medalom Krzysiek i Kuba wywalczyli już kwalifikację na Mistrzostwa Europy, natomiast pozostały skład Kadry Narodowej trenerzy ogłoszą ok.25 bm. Szansę na wyjazd do Niemiec ma jeszcze Dominik Krawczyk, lecz musiałby wygrać zawody w Gorzowie.

Do udziału w turnieju przystąpiło 65 zawodniczek i 120 zawodników z 22 klubów zapaśniczych, judo, oraz sumo z całej Polski. Zawody były rozgrywane systemem ciągłym - do wyłonienia złotego medalisty, po kolei od najniższych do najwyższych kategorii wagowych w grupach dziewcząt i chłopców.

Myślenice reprezentowało 6 zawodników: Krzysztof Szpakiewicz (kat. wagowa do 45 kg), Adrian Poradzisz (kat. wagowa do 50 kg), Harut Poghosian (kat. wagowa do 50 kg), Jan Mastela (kat. wagowa do 60 kg), Jakub Miska (do 65 kg), Dominik Krawczyk (+70 kg).

Pozostali zawodnicy zajęli odpowiednio: Dominik Krawczyk i Harut Poghosian – siódme, a Jan Mastela i Adrian Poradzisz dziewiąte miejsca.

- Prawie wszyscy zawodnicy wygrali przynajmniej po jednej walce. Dużego pecha zaliczył Adrian Poradzisz, który został skrzywdzony przez sędziego. Niestety w sumo, podobnie jak w niektórych dyscyplinach nie ma weryfikacji wideo i trener nie może zgłaszać protestu. Jan Mastela, - ubiegłoroczny srebrny medalista MP nie zmieścił się w limicie kat. wagowej do 55 kg i musiał walczyć w wyższej – do 60 kg. W tej kategorii nie odniósł jednak sukcesu. Przed oficjalnymi zawodami odbył się turniej w grupie dzieci, w którym uczestniczył Mikołaj Krawczyk zajmując drugie miejsce - komentuje trener Szpakiewicz.