Piłka nożna, B-klasa: Historyczny triumf Górek

Na boisku przy ulicy Solidarności w Myślenicach naprzeciw siebie stanęły ekipy Górek Myślenice i Cyrhli Krzczonów. Gospodarze po niezłej grze pokonali przeciwników 4:1 i odnieśli pierwsze, a zarazem historyczne zwycięstwo na własnym stadionie

Mecz rozpoczęła wyrównana gra, gdyż obie strony miały wiele okazji do zdobycia pierwszej bramki. Drużyny próbowały zaskoczyć siebie nawzajem, ale pierwsza bramka padła dopiero w 38. minucie, kiedy to strzałem z rzutu wolnego popisał się Wyroba. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0, gdyż drugie trafienie zdobył Zięba, wykorzystując błąd ustawienia bramkarza drużyny przeciwnej. Do przerwy mimo, że gra była bardzo wyrównana i Cyrhla podobnie jak Górki miała swoje szanse, to jednak gospodarze prowadzili 2:0.

W drugiej połowie tylko przez piętnaście minut oglądaliśmy wyrównane widowisko, gdyż po godzinie wszystko wskazywało na to, że myśleniczanie odniosą drugie zwycięstwo w tym sezonie. Dzieła zniszczenia dokonał Zając w 69 min. i od tamtego czasu przewaga Górek wyraźnie wzrosła. W meczu padły jeszcze dwie bramki. Na 4:0 z rzutu karnego podwyższył Zięba, a honorowe trafienie dla Cyrhli na swoim koncie zanotował Tajs.

Myśleniczanie zagrali bardzo dobre spotkanie, a swoją przewagę udokumentowali w postaci czterech bramek. Gra tego zespołu wygląda naprawdę dobrze i wydaje się, że klub powalczy jeszcze o wysokie pozycje. Dzięki wygranej Górki polepszyły swoją niezbyt korzystną sytuację w tabeli i najprawdopodobniej zajmować będą piąte miejsce.

LKS Górki Myślenice – MLKS Cyrhla Krzczonów 4:1 (2:0)
Bramki: 1:0 38’ Wyroba – wolny 2:0 39’ Zięba as. Plewa 3:0 69’ Zając as. Spórna 4:0 85’ Zięba – karny 4:1 86’ Tajs
Górki: Tomasz Stanach – Paweł Szatan (76’ Wojciech Krawczyk), Arkadiusz Skawski (kapitan), Andrzej Szlachetka – Krzysztof Łętocha, Mateusz Obierzyński, Mariusz Wyroba, Dariusz Spórna (72’ Kacper Wojtan) – Marek Zięba, Kamil Plewa (46’ Marek Ulman), Mateusz Biela (64’ Łukasz Zając)
Cyrhla: Mateusz Kałafut – Mateusz Bryl, Sławomir Bryl, Artur Chęć, Witold Dziadkowiec, Łukasz Dziedzic, Andrzej Hanuszek (46’ Piotr Pieron), Grzegorz Jugowiec (75’ Robert Polaniak), Maksymilian Świątecki (60’ Łukasz Jamrozik), Krzysztof Tajs, Marcin Wróbel (70’ Artur Toboła)