Piłka nożna, A-klasa: Górki się przełamały

Myśleniczanie po trzech porażkach z rzędu w końcu przerwali złą serię i pokonali ekipę Gościbii II Sułkowice 4:0

LKS Górki Myślenice - KS Gościbia II Sułkowice 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 31’ Pietrzyk as. Zięba 2:0 34’ Zięba as. Skawski 3:0 42’ Górka as. Obierzyński 4:0 89’ Zięba as. Wyroba

Górki: Krystian Kubiczek - Arkadiusz Skawski (kapitan), Kamil Plewa, Grzegorz Jamka - Bartosz Górka (46’ Paweł Maślak), Mariusz Wyroba, Mateusz Obierzyński (75’ Rafał Bujas), Mateusz Biela, Tomasz Kania (60’ Andrzej Szlachetka) - Mateusz Pietrzyk (80’ Kacper Wojtan), Marek Zięba

Po tygodniowej pauzie spowodowanej odwołaniem meczu z Wrzosami, do rywalizacji w myślenickiej A-klasie powróciły Górki, które co ciekawe jako jedyne w lidze rozegrały swoje spotkanie w dziewiątej kolejce.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy z konieczności rozgrywali mecz na sztucznej murawie na myślenickim Zarabiu. Konsekwentna i solidna gra spowodowała, że do przerwy za sprawą trafień Pietrzyka, Zięby i Górki podopieczni trenera Zająca prowadzili już 3:0. W drugiej części myśleniczanie spokojnie kontrolowali wynik pojedynku i dopiero w 89. minucie za sprawą kolejnej bramki Zięby ustalili ostateczny rezultat meczu.

Zwycięstwo dla Górek jest z pewnością bardzo cennym rezultatem, a zarazem przerwaniem czarnej serii trzech meczów bez punktów ligowych. W połowie rozgrywek Górki mają na swoim koncie dziesięć oczek, a do końca rywalizacji pozostały im spotkania z czołowymi Beskidem i Rokitą, znajdującymi się w środku tabeli Toporem, Skalnikiem, Orłem i Wrzosami, a także zamykającymi notowanie Lubomirem.