Piłka nożna, A-klasa: Koniec dobrej serii Górek

W minioną niedzielę na boisku sportowym w Kornatce odbył się mecz pomiędzy Rokitą, a Górkami Myślenice. Gospodarze rozbili myśleniczan 5:0

LKS Rokita Kornatka - LKS Górki Myślenice 5:0 (3:0)
Bramki: 1:0 27’ 2:0 33’ 3:0 42’ 4:0 62’ 5:0 69’

Górki: Krystian Kubiczek - Grzegorz Jamka, Kamil Plewa, Rafał Bujas (46’ Karol Turała) - Andrzej Szlachetka - Marcin Hudaszek (kapitan; 78’ Sylwester Kisielewski), Mateusz Biela (58’ Kacper Wojtan), Marek Zięba, Arkadiusz Skawski - Mateusz Pietrzyk, Bartłomiej Zając (46’ Łukasz Zając)

Do spotkania dwunastej kolejki myślenickiej A-klasy Górki przystąpiły w nieco okrojonym składzie, w którym zabrakło nominalnie grających w pierwszej jedenastce Obierzyńskiego, Kanii czy Wyroby.

W pierwszych minutach obie ekipy sprawdzały wzajemnie swoje defensywy, tworząc wiele akcji podbramkowych. Goście mieli szansę na otwarcie wyniku, jednak to gospodarze się przełamali jako pierwsi.

Podwyższenie prowadzenia nastąpiło chwilę później, a do przerwy Rokita prowadziła już 3:0. Wszystkie bramki były konsekwencją poważnych błędów w obronie. W drugiej połowie, choć przez chwilę goście mieli jeszcze nadzieję na dobry wynik, to kolejne trafienia z 62 i 65 minuty sprawiły, że Górki przegrały niedzielny mecz aż 5:0.

W przyszły weekend Górki zmierzą się przed własną publicznością z Orłem Nowa Wieś, a drużyna z Kornatki zagra na wyjeździe z LKS Rudnik.