Sumo: Puchar Polski Młodzików i Kadetów

Zawodnicy Dalinu podczas turnieju w Warszawie zdobyli trzy medale – złoty, srebrny i brązowy

W zawodach w Warszawie uczestniczyło 190 zawodników z 21 klubów. Turniej był jednym z etapów kwalifikacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Dalin pod opieką Ryszarda Szpakiewicza reprezentowało 7 zawodników.

Dalin reprezentowali - Młodzicy:vWojciech Łętocha w kat. wagowej do 40 kg, Antoni Starzec w kat. wagowej do 45 kg, oraz Mikołaj Łętocha w kat. wagowej do 55 kg, Kadeci: Krzysztof Szpakiewicz i Adrian Poradzisz w kat. wagowej do 55 kg, oraz Jakub Miska i Jan Mastela w kat. wagowej do 75 kg.

Kadeci zdobyli trzy medale – złoty, srebrny i brązowy. Złoty wywalczył Krzysztof Szpakiewicz. Krzysiek stoczył cztery walki, a w finale pokonał Adriana Poradzisza, który w tym roku po raz pierwszy walczył w grupie kadetów.

Brązowy medal wywalczył Jan Mastela – również debiutujący w kadetach. Przegrał jedynie z Mikołajem Mrowińskim z Krotoszyna, a w walce o brązowy medal pokonał Michała Grzempowskiego z Kobylina.

Jakub Miska przegrał z późniejszymi medalistami: Michałem Stawarskim z Zamościa i z Mikołajem Wiśniewskim z Krotoszyna zajmując 9 miejsce.
- Bardzo dobrą postawę zaprezentowali debiutujący w grupie kadetów Adrian Poradzisz i Jan Mastela. Oboje wygrali po trzy walki pokonując również starszych i bardziej doświadczonych zawodników. Jakub Miska tym razem miał bardzo niekorzystne losowanie. Pomimo to walczył bardzo efektownie, lecz zapomniał, że wykonując rzuty w sumo należy bardzo uważać, ponieważ zawodnik, który pierwszy dotknie podłoża przegrywa walkę. Kuzyni Mikołaj i Wojciech Łętocha walczyli bardzo ambitnie, lecz jeszcze brakuje im doświadczenia w walce z czołowymi polskimi zawodnikami – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

W pierwszym dniu zawodów obradował Zarząd Polskiego Związku Sumo, który zatwierdzał Regulamin Sportowo-Organizacyjny, oraz Kalendarz Imprez na rok 2018. Podczas posiedzenia Zarządu m.in. podjęto decyzję o przydzieleniu organizacji przyszłorocznych Mistrzostw Polski Kadetów w Myślenicach. Odbędą się one w ostatni weekend września 2018.