Piłka nożna V liga: Orzeł się przełamał. Pierwsze zwycięstwo w sezonie

Sześć kolejek piłkarze i kibice Orła Myślenice czekali na pierwsze zwycięstwo drużyny w tym sezonie. Orłowcy pokonali u siebie 1:0 pretendenta do awansu - Górnik Wieliczkę

Drużyna z Wieliczki jest jednym z najmocniejszych zespołów w lidze. Przewagę zyskali od pierwszych minut meczu, jednak to Orzeł za sprawą stałych fragmentów gry świetnie wykonywanych przez Bałuckiego częściej atakował bramkę.

W 24. minucie Orłowcy przeprowadzili najważniejszą akcję. Łętocha zagrał na prawo do Górki ten na dośrodkował w pole karne, a nadbiegający Żak dołożył nogę i z kilku metrów posłał piłkę do siatki.

Goście atakowali do końca pierwszej połowie, a bliski szczęścia był Jeleń, który trafił w słupek bramki myśleniczan. Druga połowa  to żelazna obrona Orła, który niemal zamurował bramkę, a swoich szans szukał w kontrach.

Przyjezdni natomiast najlepsze okazje stworzyli sobie w końcówce po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Pyzio, a grający w przewadze liczebnej rywale w przeciągu kilku minut mieli trzy okazje do zdobycia gola. Gospodarzy ratował najpierw Pajka, broniąc strzał w sytuacji sam na sam, a następnie z pomocą przyszedł mu Mistarz dwukrotnie ratując Orła z opresji.

Po 6 kolejkach Orzeł Myślenice z 7 punktami na koncie zajmuje 10 miejsce w tabeli. W sobotę 28 września zmierzy się na wyjeździe z 6. w tabeli Hejnałem w Krzyszkowicach.