Piłka nożna V liga: Orzeł przegrał w Krzyszkowicach

Po ubiegłotygodniowej wygranej Orła z liderem, wczoraj drużyna doznała porażki 0:3 w meczu z Hejnałem w Krzyszkowicach

Tydzień temu zawodnicy Orła Myślenice odnieśli pierwsze zwycięstwo pokonując lidera tabeli - Górnik Wieliczkę 1:0. Radość z trzech punktów nie trwała jednak długo, ponieważ w Krzyszkowicach Hejnał rozbił myśleniczan 3:0.

Na grę piłkarzy z Myślenic wpływa miała m.in. nieuznana w 10 min. bramka. Gdy z autu w pole karne piłkę wrzucał Bałucki, w pojedynku główkowym dwóch zawodników wyskoczyło z Mistarzem, a nadbiegający za nim Salawa głową umieścił futbolówkę w siatce. Sędzia asystent dopatrzył się w tej akcji faulu Mistarza i nie uznano bramki.

Chwilę później orłowcy mogli zdobyć kolejne dwie bramki po strzale Pyzia i Salawy, jednak obrona skutecznie blokowała te uderzenia. W ostatnich minutach pierwszej połowy strzałem z dystansu popisał się zawodnik Hejnału i gospodarze schodzili do szatni prowadząc jedną bramką.

Druga połowa rozpoczęła się od utraty bramki przez myśleniczan. W końcówce gracze Hejnału zdobyli jeszcze jednego gola, a Orzeł mimo kilku okazji nie potrafił zdobyć gola.

Po 7 kolejkach z 7 punktami na koncie, Orzeł zajmuje 12 miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie rozegra w sobotę 4 października o godz. 16 na swoim boisku.