Nieprawidłowe parkowanie to nie wszystko. Komendant chce,aby policja była obecna w życiu mieszkańców

Poprzedni komendant policji Michał Gamrat zapowiadał uporanie się z problemem dotyczącym nieprawidłowego parkowania. Nie udało mu się.

Nowy komendant jako priorytet uznaje obecność policji w codziennym życiu mieszkańców

 

Poprzedni komendant Michał Gamrat w ubiegłym roku zapowiadał uporanie się z problemem dotyczącym nieprawidłowego parkowania na terenie Myślenic.

 

Jak wielokrotnie zwracaliście uwagę, kierowcy potrafią zaparkować dosłownie wszędzie - na przejściu dla pieszych, chodniku, a nawet na środku drogi.

Będziemy reagować na wszelkie przejawy łamania prawa. W pierwszej kolejności mam zamiar zaktywizować policjantów w zakresie zwalczania wykroczeń związanych z nieprawidłowym parkowaniem w mieście – w ubiegłym roku zapowiadał komendant Michał Gamrat.

W naszej ankiecie nie dawaliście mu szans na powodzenie w realizacji tego planu.

Miejsce komendanta Gamrata w marcu zajął mł. insp. Maciej Kubiak, a po trzech miesiącach pełnienia obowiązków został nominowany na to stanowisko. Jak się okazuje dostrzega problem, ale nie uważa go za priorytet w działaniu policji.

Nie mogę powiedzieć, że problem parkowania jest dla mnie priorytetem. (…) Nie widzę potrzeby potężnego angażowania pracy myślenickiej policji w uczenie kierowców prawidłowego parkowania i nie mogę zapowiedzieć walki ze wszystkimi parkującymi niezgodnie z przepisami. Tym zadaniem dzielimy się ze strażą miejską, co oczywiście nie oznacza, że nie interweniujemy. Robimy to zwłaszcza, gdy mieszkańcy zgłaszają samochody pozostawione w sposób, który stwarza zagrożenie w ruchu drogowym lub utrudnia bezpieczną komunikację – mówi na łamach Gazety Myślenickiej.

Jak postrzega rolę policji? „Widzę Komendę Powiatową w Myślenicach jako jednostkę otwartą. (…) Jesteśmy dla ludzi i cenimy sobie kontakt z nimi oraz z ich opiniami, dlatego chcemy być obecni w życiu społeczności lokalnej powiatu myślenickiego. Służymy radą i pomocą. Taka jest rola policji w XXI wieku” – wyjaśnia.

Które zdarzenie występujące w Myślenciach uznajesz za najbardziej uciążliwe?

 • akty wandalizmu
 • bezdomność
 • dzikie wysypiska śmieci
 • spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych
 • przekraczanie prędkości przez kierowców
 • nieprawidłowe parkowanie
 • niszczenie zieleni
 • jazda po lasach quadami
 • bezpańskie psy
 • żebractwo/wyłudzanie pieniędzy
 • inne
 • Zobacz wyniki

Tymczasem wśród najbardziej uciążliwych zdarzeń na terenie Myślenic na pierwszym miejscu wymieniacie właśnie nieprawidłowe parkowanie, które zyskało 30% wszystkich głosów wyprzedzając przekraczanie prędkości (13%), akty wandalizmu (13%) i jazdę po lasach quadami. 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

 • 23.07.2018 - 17:02
  Na szacunek to należy sobie zapracować. Jak chcecie zyskać szacunek "kontaktując" się ze społeczeństwem podczas "wlepiania" mandatów to życzę powodzenia.
  50 7 Cytuj Zgłoś
 • mknp@o2.pl 23.07.2018 - 17:19
  Ja bym chętnie widział policję organizującą jakieś eventy.
  Można zrobić pokaz pierwszej pomocy połączony z jakimiś lekcjami, żeby ludzie wiedzieli jak pomóc gdy będzie potrzeba.
  Można zorganizować konkurs umiejętności jazdy samochodem, motocyklem, rowerem, konkurs z przepisów i porady jak zachować się w różnych sytuacjach na drodze, zająć na dzień jakiś parking, zrobić jakąś trasę i impreza dla młodych i starszych.
  Zawody na strzelnicy, jakieś inne zawody sportowe.

  Z klasycznych obowiązków policjantów, może warto zainteresować się Krajową Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, bo widzę że w naszym powiedzie ludzie sporo zgłaszają, a większość jest ignorowana. Widzę że niektórzy już się zdenerwowali brakiem reakcji na ich zgłoszenia i wręcz zalewają mapę.

  Brakuje również policji na drodze. W innych miastach spotyka się policję dość często, najbardziej zaskoczył mnie Wrocław, gdzie policja jest na prawdę wszędzie i prawie zawsze miałem patrol w zasięgu wzroku albo wiedziałem gdzie na pewno będzie. W Myślenicach albo nikogo nie ma, albo stoją gdzieś ukryte na jakimś parkingu 3 radiowozy i ploteczki, niedawno widziałem policjantów na ploteczkach na parkingu galerii myślenickiej na górze. W razie potrzeby nikt ich nie znajdzie, żeby zawiadomić, ja ich zobaczyłem bo akurat parkowałem obok nich.
  22 17 Cytuj Zgłoś
 • 23.07.2018 - 18:08
  ja bym zają sie nielegalnym opłatą na drodze przy krawężniku równolegle do dawnego pewexu ludzie patszcie na znaki !!!!!!!!
  14 14 Cytuj Zgłoś
 • 23.07.2018 - 19:07
  Oj, mam nadzieję, że w tym dobrym znaczeniu ta "obecność w codziennym życiu mieszkańców". Bo Policja lawinowo traci na zaufaniu i to nie tylko ze względu na brutalność wobec ludzi protestujących przed sejmem. Policja stała się maszynką do wlepiania mandatów i nabijania kasy do budżetu. Na Zachodzie zdaje się częściej pouczać, w Polsce zazwyczaj karze (choć mandat można 'zarobić' wszędzie). Obawiam się, że nie koniecznie jest to dobra 'resocjalizacja'.

  Zgoda, że wszędzie są ludzie, którzy pouczenia mają za nic i będą nadal robić swoje. Ja osobiście liczę na postęp w sprawie zwalczania dzikich pojazdów w lasach, a zwłaszcza na szlakach turystycznych. Co do parkowania, no cóż - pewna doza zrozumienia jest potrzebna, mamy chyba sporą dysproporcję między miejscami płatnymi a bezpłatnymi.
  22 16 Cytuj Zgłoś
 • OKOKI 23.07.2018 - 21:03
  Propagujmy hasło- Policjant pod każdym łóżkiem !!
  16 10 Cytuj Zgłoś
 • mirek@ 23.07.2018 - 21:05
  mam wrazenie ze policjantow w ostatnim czasie wlasnie jakby mniej na drogach... zwlaszcza w porownaniu z era pana gamrata, kiedy byli wszedzie. teraz jest ich mniej czy nowy komendant ich schowal?
  12 8 Cytuj Zgłoś
 • 23.07.2018 - 21:27
  A ja mam pytanie do policji??????????!!!!!!!!!!!!11 kiedy zajmie się parkującymi wzdłuż drogi w stróży kolo kościoła........!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ja rozumiem jak nie było parkingu zrobionego, ale nowy piękny parking na 200 aut stoi pusty no może 2 auta trochę mądrzejszych są zaparkowane ale reszta nie reformowalna blokuje cala drogę proponuje po 500zl ......... stwarzają zagrożenie w ruchu typowe "Janusze" z gminy Pcim
  40 5 Cytuj Zgłoś
 • 23.07.2018 - 21:28
  mirekm napisał/a:
  mam wrazenie ze policjantow w ostatnim czasie wlasnie jakby mniej na drogach... zwlaszcza w porownaniu z era pana gamrata, kiedy byli wszedzie. teraz jest ich mniej czy nowy komendant ich schowal?
  Tak.... POD ŁÓŻKO????????????????
  8 5 Cytuj Zgłoś
 • 23.07.2018 - 21:55
  ja bym zajoł sie panem J...iem za nielegalne pobieranie opłat wzdłuż daqnego pewexu a sam jak chrabia nie płaci
  20 1 Cytuj Zgłoś
 • 23.07.2018 - 23:01
  Gamrat był po układzie zrobił czystki i poszedł w wielkim poważaniu miał społeczeństwo a nowy komendant co najwyżej może zrobić turniej piłki nożnej bo raczej czegoś innego nasi policjanci nie potrafią a broń Boże jakieś pokazy czy coś. Krzywdę by sobie zrobili i innym dlatego nie ma i nie będzie nic po za mandatami bo komendant musi się rozliczyć w KWP z wyników i statystyk to jest priorytet.
  18 5 Cytuj Zgłoś
 • 23.07.2018 - 23:24
  Ciekawe jak to zrobią jak dawniej były trzy radiowozy patrolowe na miasto a teraz nie ma kim jednego obstawić gdyż nie ma ludzi do pracy a ci co są mają tyle spraw że nie wiedzą w co ręce włożyć.
  16 4 Cytuj Zgłoś
 • 24.07.2018 - 6:55
  Proponuje więcej akcji policji na zasadzie "upatrzmy sobie łosia i znajdźmy na niego paragraf". Z 4 lata temu nasi szanowni Panowie, tak przejechali za mną całe Myślenice i gdy już mialem włączać się do Zakopianki zaprosili mnie na "rozmowe" ;D.


  *Tak, odebrałem telefon na 8 sekund, tak to niezgodne z przepisami, tak mandat był słuszny. Nie rozumiem jednak, czemu zamiast od razu mnie zaprosić na rozmowę Panowie przejechali za mną całe Myślenice :). Czyżby szukali większej ilości wykroczeń do mandatu :)?
  13 5 Cytuj Zgłoś
 • 24.07.2018 - 8:05
  PANIE KOMENDANCIE a ja proszę by ścigać tych śmieciarzy co to piją i butelkę hyc pod czyjeś ogrodzenie... Słoneczna, Armii Krajowej, Okulickiego... To po prostu śmietniska... (Ja codziennie sprzątam po takich)
  20 4 Cytuj Zgłoś
 • 24.07.2018 - 16:07
  W pierwszej kolejności powinny lecieć 24/h mandaty za parkowanie przy skrzyżowaniu z kurdeszem, osły zajmują pas przy pasach naprzeciwko kiosku i trzeba wymuszać wyprzedanie na lewoskręcie.
  6 5 Cytuj Zgłoś
 • 24.07.2018 - 18:38
  [cytat=Gascan] Ale jak auto jest zaparkowane to ty go nie wprzedzasz tylko omijasz. To dwa różne manewry .
  8 2 Cytuj Zgłoś
 • 24.07.2018 - 21:31
  4 2 Cytuj Zgłoś
 • 26.07.2018 - 11:07
  Następny figurant, który opowiada dyrdymały o priorytetach dla myślenickiej policji. Nie zdąży się zadomowić jak zostanie odwołany. A faktycznie myślenicka policja to dno o wodorosty.
  5 2 Cytuj Zgłoś
 • 27.07.2018 - 7:10
  proponuje przywrocic obywatleski ruch spoleczny HORMO ew ZHOMO te komórki nie miały nigdy problemów z utrzymaniem w ryzach krepkich i gorliwych
  1 2 Cytuj Zgłoś
 • 27.07.2018 - 9:56
  k5296938 napisał/a:
  ludzie patszcie na znaki !!!!!!!!
  Ludziu, patrz, jak piszesz! :)

  3 2 Cytuj Zgłoś
 • 20.03.2019 - 13:20
  Komendant Gamrat to typowy "spadochroniarz", który wiele naobiecywał w lokalnych środkach masowego przekazu i niewiele zrobił, a następnie wrócił/ uciekł/ do rodzinnego Chrzanowa na stanowiska komendanta tamtejszej jednostki. Podobnie jest z obecnym komendantem Kobiakiem i jego zastępcą Darą, obydwaj nie pochodzą z Myślenic czy okolicy, są także "spadochroniarzami" i nie mają bladego pojęcia co się dzieje w Myślenicach, gdyż po służbie około godziny 15,30 jadą do domów poza powiat myślenicki. Komendancie Kubiak, niech pan poczyta ustawę o policji i inne akty prawne odnoszące się do najważniejszych zadań Policji, bo opowiadasz pan bzdury o otwartej jednostce, opiniach ludzi i.t.d. Jeżeli ceni pan opinie mieszkańców to niech się pan weźmie za parkowanie samochodów w miejscach niedozwolonych, bo według ankiety to najbardziej palący problem mieszkańców.
  1 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach