Myślenice: Policjanci obchodzili swoje święto i 99 rocznicę powołania formacji

fot. KPP Myślenice

Myślenicki Rynek stał się miejscem powiatowych obchodów święta policji, a 99 rocznica powołania Policji Państwowej była okazją do wręczenia odznaczeń oraz nominacji na wyższe stopnie służbowe

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru KPP Myślenice. Następnie asp. sztab. Szymon Sala przypomniał okoliczności powstania Policji Państwowej. W uroczystościach udział brał Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, któremu dowódca uroczystości podinsp. Tomasz Sawski zameldował gotowość zebranych do obchodów uroczystości Święta Policji.

Kolejnym punktem uroczystości było podniesienie flagi przez poczet flagowy KWP Kraków i odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. W tym miejscu należy wspomnieć, że całe obchody uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice.
Następnie głos zabrał Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach insp. Maciej Kubiak, który powitał wszystkich zebranych gości.

W swoim przemówieniu wspomniał również kpt. Piotra Jurczaka – Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach w latach 1936 – 1939, jeńca Ostaszkowa rozstrzelanego w kwietniu 1940 roku przez Sowietów. W dalszej części wypowiedzi przypomniał, że zawód policjanta jest wyjątkowy i wymagający powołania. Na koniec złożył życzenia wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym, podziękował im za pełnioną służbę. Podziękowania skierowane były również do samorządowców, przedstawicieli wszystkich służb i instytucji, z którymi policja pracuje na co dzień.

Nominacje na wyższe stopnie

Kolejnym punktem ceremonii było wręczenie funkcjonariuszom aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Mianowano: w korpusie oficerów starszych i młodszych policji – 6 funkcjonariuszy, w korpusie aspirantów - 19 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów - 18 funkcjonariuszy, w korpusie szeregowych – 3 funkcjonariuszy.

Na czele licznej grupy awansowanych policjantów znaleźli się; Komendant Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach mł.insp. Maciej Kubiak, który otrzymał awans na stopień inspektora oraz I Zastępca Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach podinsp. Piotr Dara, który otrzymał awans na stopień młodszego inspektora.

Awans na wyższy stopień za wzorowe wykonywanie obowiązków, przejawiania ponadprzeciętnej inicjatywy oraz stałe doskonalenie zawodowe otrzymał asp. Jacek Zięba – dyżurny KPP Myślenice, który w niejednokrotnie wykazywał się niezwykłymi umiejętnościami oraz empatią i poprzez rozmowy telefoniczne zapobiegał tragediom.

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

Poinformuj o komentarzach