Pociąg do Krakowa – ankieterzy zapukają do drzwi!
materiał promocyjny
W przeciągu najbliższych dwóch miesięcy przeprowadzone zostaną badania ankietowe na terenie Gminy Myślenice, które są jednym z elementów opracowania koncepcji budowy połączenia kolejowego pomiędzy Myślenicami a Krakowem
Ankiety przeprowadzane przez firmę International Management Services Sp. z o.o. będą wykonywane na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz gmin Kraków, Świątniki Górne, Siepraw i Myślenice w ramach realizacji projektu „Nowa jakość w obsłudze szynowym transportem zbiorowym Gmin Województwa Małopolskiego: Kraków, Świątniki Górne, Siepraw i Myślenice”. Badania posłużą do zaplanowania rozwiązania transportowego umożliwiającego połączenie komunikacyjne wyżej wymienionych gmin.
Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice: W marcu i kwietniu wybrane domy na terenie Gminy Myślenice odwiedzą ankieterzy, którzy będą przeprowadzać ankietę dotyczącą Państwa codziennych podróży.
Wyniki badań, posłużą do zaplanowania rozwiązania transportowego umożliwiającego połączenie gmin linią kolejową, na której realizowane będą przewozy w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej bądź innego efektywnego rozwiązania. Prosimy o poświęcenie ankieterom kilkunastu minut i udzielenie odpowiedzi na przygotowane pytania.
Jak poznać ankietera?
Informujemy, ze ankieterzy wyposażeni będą w indywidualne identyfikatory z numerem służbowym, natomiast na odwrocie znajduje się pieczęć firmy International Management Services Sp. z o.o. wraz z sygnaturą prezesa zarządu oraz logotypami zaangażowanych gmin.
- Prosimy o przyjęcie ankietera, poświęcenie kilku minut i podanie rzetelnych informacji, bo zaangażowanie każdego z mieszkańców pozwoli firmie jak najlepiej przeanalizować zapotrzebowanie mieszkańców naszej gminy dotyczące codziennych podróży. Każdą z osób przeprowadzających ankietę można zweryfikować pod numerem telefonu koordynatora – dodaje burmistrz Myślenic.
Dane kontaktowe do koordynatora projektu: IMS, pomiary@ims.biz.pl, 730 638 839 (telefon, pod którym można zweryfikować ankietera)
Czego dotyczy ankieta?
W pierwszej części ankieterzy zapytają o kilka danych o respondencie, takich jak miejsce pochodzenia, wiek, czy też potrzeby transportowe w dojazdach do szkoły, uczelni lub pracy, a następnie o preferencje w codziennych, regularnych podróżach oraz ich przyczyny. Ostatnim elementem jest podanie ankieterowi informacji do Dzienniczka Podróży, w którym przedstawiamy rodzaj transportu, odległość w kilometrach, cel swoich codziennych podróży, a także czas jaki na to poświęcamy.
Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice