Małopolskie Spotkania z Folklorem: Tak wyglądał koncert inauguracyjny. Co nas czeka w weekend?

fot. Bartek ZIółkowski

Koncert otwierający scenę to jedno z najważniejszych wydarzeń festiwalowych. Podczas koncertu na myślenickim Rynku swoje programy wykonały wszyscy uczestnicy imprezy. Widowisko połączone z ceremonią prezentacji flag narodowych uczestników. Co czeka nas w najbliższych dniach?

Od poniedziałku 8 lipca do środy 17 lipca Myślenice uchodzić będą za światową stolicę muzyki, tańca i zwyczajów ludowych. To za sprawą szóstej edycji Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem.

Wczoraj koncert inauguracyjny otworzył główną scenę Festiwalu, która znajduje się na myślenickim Rynku. Było to jedno z najważniejszych wydarzeń festiwalowych. Podczas koncertu swoje reprezentacyjne programy wykonały wszystkie grupy uczestniczące w spotkaniach z folklorem. Widowisko połączone zostało z ceremonią prezentacji flag narodowych oraz krajów pochodzenia artystów uczestniczących w wydarzeniu

W weekend zagra PSIO CREW i BUM BUM ORKeSTAR

Na sobotę 13 lipca w programie przewidziano m.in. degustację kuchni świata w Małopolskiej Szkole Gościnności, etno paradę, koncerty festiwalowe na Rynku w godz. 16-20 oraz show w wykonaniu grupy Psio Crew (godz. 21).

Natomiast w niedzielę 14 lipca zagra m.in. warszawska formacja Bum Bum ORKeSTAR odwołująca się do inspiracji tradycją bałkańską i klezmerską, a także tradycyjną muzyką polską. To wpływy i przenikanie się tych trzech muzycznych światów sprawiają, że zespół potrafi na scenie zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną melodią, by na koniec zmusić publiczność do poddania się rytmowi muzyki.

Piotr Szewczyk, dyrektor MMSzF: Ideą festiwalu jest wspieranie zjawisk związanych z kulturami tradycyjnymi funkcjonującymi w różnych częściach świata. Kluczowe jest jednak prezentowanie własnych elementów tradycji małopolskiej poprzez udział artystów amatorów i profesjonalistów, rzemieślników i twórców rękodzieła, którzy przekazują uczestnikom Festiwalu żywy obraz polskiej kultury i tradycji.

Program wydarzenia zakłada realizację przedsięwzięć, które kompleksowo integrują zarówno nadawców, jak i twórców różnych treści kultury zwracając uwagę na umiejętne łączenie tradycji z nowoczesnością oraz szczególne akcentowanie niematerialnego dziedzictwa kultury - mówi Piotr Szewczyk, dyrektor festiwalu. 

Powiązane tematy

Czytaj także

Komentarze

  • mknp@o2.pl 15.07.2019 - 11:21
    W sobotę o 11 był happening kulinarny "Chytre baby z Myślenic". Nie dało się nawet podejść do stoisk, ponieważ przy każdym stały średnio po 4 wielkie baby z wiaderkami i pakowały co się dało, nie dopuszczając innych.
    Na przyszły rok, proponuję zrobić darmowe wejście i opłatę przy stoiskach za konkretne przysmaki, wtedy może więcej osób będzie w stanie skosztować.
    6 Cytuj Zgłoś
Poinformuj o komentarzach